10/15/20 Open All-Age
Judges: Richard Paquin / Kevin Martineau
Number Entered/Number Started: 29 / 29
First Place
Dog Name: Strong's River Ranch Heidi- (Heidi)
AKC: SR99476503 Sex: F DOB: 6/11/17
Sire: FC Strong's Task Force
Dam: AFC Kane' Majestic Midnight
Breeder: Steve Kane And Mary Kane
Owner: David Jones
Actual Handler: David Flint
Second Place
Dog Name: FC Goshens Down to the River- (Dunkin)
AKC: SR97439111 Sex: M DOB: 1/18/17
Sire: FC AFC Kantagrees Master of Lightning
Dam: Goshen's Whiplash
Breeder: Paul Hansen
Owner: Todd Stelzer
Actual Handler: Todd Stelzer
Third Place
Dog Name: Garrisoncullin Amy- (Amy)
AKC: SR82305701 Sex: F DOB: 6/20/12
Sire: FC Churchview Chunnel
Dam: FC Clio Of Levally
Breeder: Shane Gainley
Owner: Jack Waggoner
Actual Handler: Jack Waggoner
Fourth Place
Dog Name: Strong's River Ranch Sprig- (Sprig)
AKC: SS08226713 Sex: M DOB: 7/31/18
Sire: FC Strong's Task Force DS CGC
Dam: FC Strong River Ranch Kate
Breeder: Lee Swearingen
Owner: David Flint
Actual Handler: David Flint
10/16/20 Amateur All-Age
Judges: Richard Paquin / Kevin Martineau
Number Entered/Number Started: 30 / 30
First Place
Dog Name: Pheasant Feathers Patriot- (Cody)
AKC: SS02964502 Sex: M DOB: 10/27/17
Sire: FC Checker II
Dam: FC AFC Pheasant Feathers Lock N' Load
Breeder: Jane A Haworth
Owner: Steve Tozier
Actual Handler: Steve Tozier
Second Place
Dog Name: FC Cadiz Country's Courtman- (Gus)
AKC: SR99179102 Sex: M DOB: 6/28/16
Sire: Courtman's Rocky Delta Ibis
Dam: Courtman's Miss Kara
Breeder: Alex Stewart & Alice E Stewart
Owner: Will Pick
Actual Handler: Will Pick
Third Place
Dog Name: Whispering Pines Autumn Skyy- (Sioux)
AKC: SS00896403 Sex: F DOB: 7/3/17
Sire: FC AFC Dawsonlee Faithful
Dam: AFC Tuff of Ivanhoe
Breeder: William Cosgrove
Owner: Charles Petrmichl
Actual Handler: Chuck Petrmichl
Fourth Place
Dog Name: Eddie the Eagle- (Buster)
AKC: SR87943405 Sex: M DOB: 5/31/15
Sire: FC AFC Chelsams Charlie Brown
Dam: Pine Shadows Jubilant Jade
Breeder: Mark Ansbach
Owner: Steven Hoostal
Actual Handler: Steven Hoostal
10/15/20 Puppy
Judges: Richard Paquin / Kevin Martineau
Number Entered/Number Started: 8 / 7
First Place
Dog Name: Rulo's The Rock- (Rock)
AKC: SS13529101 Sex: M DOB: 7/23/19
Sire: FC AFC Rockey's Solo
Dam: AFC Harvest Moon's Renegade Ruby
Breeder: Richard Radtke
Owner: Mike Mcginty
Actual Handler: Mike McGinty
Second Place
Dog Name: Cadiz country's it's in his genes- (Levi)
AKC: SS13306904 Sex: M DOB: 6/4/19
Sire: FC Cadiz country's courtman
Dam: FC AFC Z&Z's little monster
Breeder: Peter D Zuleger
Owner: Will Pick
Actual Handler: Will Pick
Third Place
Dog Name: The Swift Duke of the Highland- (Duke)
AKC: SS12872501 Sex: M DOB: 6/9/19
Sire: AFC Raintree Swift Sails
Dam: Black Briers Guardians of the Galaxy
Breeder: Jere Seifritz & Dr Josh Davis
Owner: Tim Goulart
Actual Handler: Tim Goulart
Fourth Place
Dog Name: Darktimber Born in Blood- (Dexter)
AKC: SS12145506 Sex: M DOB: 6/1/19
Sire: NFC FC AFC CNAFC Crosswinds Comic Relief
Dam: FC AFC Sandbluffs Francine
Breeder: Mike Keough
Owner: Jason Craig
CO-Owner: Amelia Baxter
Actual Handler: Amelia Baxter